Najlepszy powód, by żyć

Najlepszy powód, by żyć
Premiera już 27 września 2017 roku

Szanuj prawa autorskie!!!

Nie kopiuj! Jeśli chcesz posłużyć się recenzją, zapytaj o zgodę! Informuję, że wszystkie recenzje opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa, a jeżeli cytuję czyjeś słowa, pojawia się o tym informacja. Nie wyrażam zgody na kopiowanie recenzji i umieszczenie ich na innych stronach, za wyjątkiem cytatów, czyli niewielkich fragmentów. Oczekuję też, że cytujący wskaże autora oraz link do całej wypowiedzi.

piątek, 21 grudnia 2012

Cuda Bożego Narodzenia
Autor: Magdalena Kordel
Tytuł: Sezon na cuda
Gatunek: Literatura współczesna polska
Forma: Powieść
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Rok wydania 2010


Sezon na cuda Magdaleny Kordel jest kontynuacją Uroczyska, o którym pisałam jedną ze wcześniejszych recenzji. Oczarowana pierwszą powieścią, od razu przeczytałam kolejną. Z recenzją jednak poczekałam, gdyż teraz sceneria za oknem jest bardziej sprzyjająca lekturze, a tematyka książki aktualniejsza.

Autorka ponownie zaprasza czytelnika do Malowniczego. Maja, główna bohaterka, jest właścicielką pensjonatu w Sudetach, al., ze względu na problemy finansowe, nadal pracuje w szkole. Trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Zima w górach jest piękna, ale też niebezpieczna. Maja występuje w roli osoby, niosącej pomoc samotnym i potrzebującym. Za namową pani Leontyny podejmuje się organizacji w pensjonacie wieczerzy wigilijnej, co nie jest zadanie łatwym. Musi pokonać wiele przeszkód, zwalczyć niechęć ludzką, a nawet zaryzykować udział w mało bezpiecznych przedsięwzięciach. Sama również ma wiele problemów, ale przyjaciele, z weterynarzem Czarkiem na czele, służą pomocą i wsparciem w każdej sytuacji.

Sezon na cuda został napisany płynnym językiem, a potoczysty styl sprawia, że powieść czyta się niemal jednym tchem. Dobry, niewymuszony humor przyczynia się zaś do tego, że podczas lektury uśmiech niemal nie znika z ust. Zabawne, pełne napięcia, a czasem grozy przygody nie pozwalają na nudę i stanowią bardzo sympatyczną odskocznię od codzienności. Są z nią jednak ściśle związane, gdyż bohaterowie powieści borykają się z problemami, rozwiązują je, są słabi, czasem bezsilni, upadają, popełniają błędy.

Kordel w piękny sposób uchwyciła istotę przygotowań świątecznych. Wcale nie mam na myśli gotowania, sprzątania oraz wielgaśnych zakupów, a sprawienie, by człowiek i maleńki skrawek świata dookoła był lepszy. Historia, opowiedziana w powieści mogłaby się wydarzyć naprawdę, ale jest też przepełniona magią Bożego Narodzenia, auro, którą tworzą ludzie dobrzy, życzliwi, pragnący wspierać osoby tego potrzebujące. Polecam Sezon na cuda jako lekturę uzupełniającą czas przedświątecznej gorączki w uśmiech oraz pozytywne myślenie. 

Korzystając z okazji, życzę wszystkim zdrowych, pogodnych, w pełni magicznych świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechu i dystansu do siebie i świata.

_____________
Inne tego autora:
1. Uroczysko
2. Wino z Malwiną
3. Okno z widokiem
4. Malownicze. Wymarzony dom
5. Malownicze. Wymarzony czas

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :)

Obserwuj w Google+

Najchętniej zaglądacie :)