Najlepszy powód, by żyć

Najlepszy powód, by żyć
Premiera już 27 września 2017 roku

Szanuj prawa autorskie!!!

Nie kopiuj! Jeśli chcesz posłużyć się recenzją, zapytaj o zgodę! Informuję, że wszystkie recenzje opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa, a jeżeli cytuję czyjeś słowa, pojawia się o tym informacja. Nie wyrażam zgody na kopiowanie recenzji i umieszczenie ich na innych stronach, za wyjątkiem cytatów, czyli niewielkich fragmentów. Oczekuję też, że cytujący wskaże autora oraz link do całej wypowiedzi.

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Uśmiech w letnim stylu. "I że ci nie odpuszczę" Joanny Szarańskiej


Autor: Joanna Szarańska
Tytuł: I że ci nie odpuszczę, tom 1. cyklu Kalina w malinach
Gatunek: Literatura współczesna polska
Forma: Powieść
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Rok wydania: 2016
Format książki: Papier, e-book
Ilość stron: 314
Moja ocena: 8/10


Piękna pogoda zachęca do czytania w promieniach słońca i sięgania po książki lekkie, łatwe i przyjemne. Do takich na pewno należy powieść Joanny Szarańskiej I że ci nie odpuszczę, której wakacyjny klimat na pewno będzie sympatyczną inaugurację lata.

Biała suknia, pięknie przystrojony kościół, przyjęcie zorganizowane z rozmachem, wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach… Dla wielu młodych kobiet dzień ślubu i wesela jest tym wyczekanym, najważniejszym. Dla Kaliny też był, a właściwie miał być. Na szczęście zanim złożyła sakramentalną przysięgę, dowiedziała się, że ukochany mężczyzna będzie miał dziecko z inną.

Bohaterka ucieka sprzed ołtarza dosłownie w ostatniej chwili, aby w zaciszu swojego pokoju rozpatrywać porażkę życiową. Na osłodę dostaje spóźniony prezent ślubny w postaci vouchera do SPA. Za namową przyjaciółek korzysta z darmowych wczasów i zupełnie przypadkiem znajduje się w centrum afery kryminalnej.

Dramat z pierwszych akapitów powieści bardzo szybko zmienia się w komedię romantyczną z wątkiem kryminalnym. Joanna Szarańska zabiera czytelnika w podróż na koniec świata, czyli do dworku zwanego przez właścicielkę Kamiennym Kręgiem. W otoczeniu pięknej przyrody, ze smakiem twarożku z koziego mleka na języku oraz dreszczykiem emocji Kalina leczy rany, które zadał jej niedoszły mąż, ale też kompleksy z dzieciństwa. Podejmuje liczne wyzwanie, udowadniając samej sobie, że jeśli chce, to potrafi. Na początku wydaje się osobą pokrzywdzoną przez los, ukochanego, przyjaciółkę, niedocenioną przez matkę, ale szybko udowadnia swoją siłę i wartość.

Przezabawna, bardzo optymistyczna historia o sile determinacji, pozwalającej pokonać własne słabości. Ciekawe, dobrze nakreślone postaci, wartka akcja, oraz lekki styl autorki są niewątpliwymi atutami powieści. Książka poprawi humor, pozwoli na spędzenie czasu w towarzystwie niebanalnych bohaterów, ale też zmusi do zastanowienia się nad własnymi słabościami oraz możliwością zmiany ich w mocne strony.


 I że ci nie odpuszczę na pewno przypadnie do gustu miłośnikom komedii romantycznych oraz czytelnikom lubiącym rozszyfrowywać zagadki kryminalne. A ja? Już czekam na kolejny tom cyklu.

Zaczytanego dnia życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Pozostaw po sobie ślad :)

Obserwuj w Google+

Najchętniej zaglądacie :)