Najlepszy powód, by żyć

Najlepszy powód, by żyć
Premiera już 27 września 2017 roku

Szanuj prawa autorskie!!!

Nie kopiuj! Jeśli chcesz posłużyć się recenzją, zapytaj o zgodę! Informuję, że wszystkie recenzje opublikowane na tym blogu są mojego autorstwa, a jeżeli cytuję czyjeś słowa, pojawia się o tym informacja. Nie wyrażam zgody na kopiowanie recenzji i umieszczenie ich na innych stronach, za wyjątkiem cytatów, czyli niewielkich fragmentów. Oczekuję też, że cytujący wskaże autora oraz link do całej wypowiedzi.

Sylwetki autorów


Informacje o autorach pochodzą ze stron wydawnictw, portalu Lubimy Czytać oraz z blogów autorskich. Wszelkie zmiany w danych wprowadzam na wyraźne życzenie autora.

________________________

Renata Kosin
Rodowita Podlasianka, od osiemnastu lat na stałe zadomowiona na Warmii. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zadebiutowała osiem lat temu zbiorem scenariuszy, napisanych dla młodzieżowej grupy teatralnej, z którą pracowała. Pasjonatka w najszerszym ujęciu tego słowa. W 2011 roku jej miłość do podróży zaowocowała wygraną w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Podróże bez granic”. Niestety, na pozostałe pasje (plastyczne, rękodzielnicze, kulinarne, ogrodnicze i kilka innych) zaczęło brakować czasu, dlatego autorka „Mimo wszystko Wiktoria” zebrała je wszystkie w ramach jednej, tej największej, którą jest pisanie.

Zrecenzowane powieści: 

____________________________

Joanna Sykat

Właściwie Joanna Zakrzewska. Z wykształcenia i zawodu… nieważne, bo i tak to, czym się obecnie zajmuje, to zapasy z macierzyństwem i piórem. Obserwatorka; woli stać w cieniu niż świecić światłem własnym czy odbitym. Najbardziej lubi swój drewniany dom (ten z marzeń, oczywiście), ciszę jesieni i luksus pozbawionego wyrzutów sumienia nicnierobienia. Laureatka konkursów literackich. Jej debiutancka książka – zbiorek miniatur prozatorskich –
Biedronki są ważne – ukazała się w styczniu 2012 roku.
W 2013 roku ukazały się jej powieści "Wszystko dla ciebie" i "Jesteś tylko mój".

Zrecenzowane: 

____________________________

Magdalena Zimniak

 autorka powieści „Szlak” (2008), „Willa” (2010, nominacja do nagrody Srebrny Kałamarz i wyróżnienie jury w konkursie Najlepsza Książka na Jesień na portalu literackim granice.pl) „Pokój Marty” (2012), "Jezioro cierni" (2013). Pisuje też opowiadania, które ukazywały się w Akancie i Magazynie Fantastycznym. Jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne ogłoszonego przez agencję literacką Pal Twins i Związek Literatów Polskich (opowiadanie „Zapach róż”) oraz laureatką konkursu wydawnictwa Replika na opowiadanie erotyczne (opowiadanie „Wstydliwy Sekret”).

Zrecenzowane powieści:
1. Pokój Marty
2. Willa


_____________________________

Karolina Wilczyńska

Jest zodiakalną Panną i numerologiczną jedenastką. To połączenie sprawia, że wciąż toczą w niej walkę dwie natury i nigdy nie wiadomo która w danej chwili zwycięży: uporządkowana i realnie patrząca na świat, czy marzycielka i idealistka.
Idzie przez życie w glanach lub boso zależnie od tego, kogo i co spodziewa się spotkać. Najważniejszy dla niej jest człowiek (nie mylić z tłumem i ciżbą). Widok bezmyślnych ludzkich oczu, chamstwa i głupoty powoduje u niej długie okresy melancholii. Lubi słoneczniki i bursztyny, twierdząc, że zaklęte są w nich słoneczne promienie.
Mieszka w Kielcach i w harcerskim okresie życia poznała wszystkie ścieżki w Górach Świętokrzyskich. Do dziś pozostały jej odznaki turystyczne, miłość do przyrody i marzenia o domu w lesie.
Wieczorami czyta, haftuje obrazy, robi powłóczyste swetry na drutach lub szydełku. Ostatnio zainteresowała się techniką decoupage nadając nowy wizerunek wszystkim drewnianym przedmiotom, które wpadły jej do rąk.. Kolekcjonuje ludzkie historie, więc bez obaw można opowiedzieć jej swoją.
Jest szczęśliwą żoną i matką.

Zrecenzowane powieści:
1Performens
2Ta druga
3. Anielski kokon
_____________________________

Monika Orłowska

Urodzona w drugiej połowie XX wieku, tak naprawdę zaczęła żyć w pierwszych latach kolejnego. Krakowianka, anglistka z – nie zawsze odwzajemnioną – miłością do innych języków obcych, matka.

„Pisanie bywa wchodzeniem w cudze buty, zwanym dla niepoznaki empatią. Mam nadzieję, że pisząc nie wchodzę z buciorami w cudze życie.”

Zrecenzowane powieści:

___________________________

Ewelina Kłoda

Urodziłam się u stóp Beskidów, w Bielsku-Białej – przepięknym mieście, które po dziś dzień zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Jestem pedagogiem z wykształcenia i pisarką z zamiłowania. Dotychczas nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazały się dwie moje powieści: "Niezapominajki" oraz "W poszukiwaniu siebie". Swoje miejsce na ziemi odnalazłam w urokliwym, słynącym z malowniczych rozlewisk hrabstwie Norfolk. Kocham książki, fotografię, malarstwo i podróże.

Zrecenzowane powieści:


__________________________________

Joanna Łukowska


Z wykształcenia jestem matematykiem, skończyłam UAM w Poznaniu. W 1994 roku wydałam pierwszą powieść - romans - pod pseudonimem Joan Bowen. Potem napisałam zbiór opowiadań obyczajowych "Państwo Tamickie"'; książka ukazywała się we fragmentach w Expressie Poznańskim. Od 2001 roku zajmuję się pisaniem dla pism kobiecych - felietonów (miałam swoją rubrykę do stycznia 2010), psychozabaw, opowiadań. Prywatnie, dla siebie, napisałam dwa opowiadania fantasy, zbiorek opowiadań dla dzieci oraz teraz powieść fantasy.Dostępny i do pobrania za darmo jest także fragment książki - trzy pierwsze rozdziały.

Zrecenzowane:
1. Nieznajomi z parku
2. Od pierwszego dotyku

__________________________________

Marta Grzebuła

z domu Łukomska Pseudonim Jarzębina ur. 22 listopada 1960 roku we Wrocławiu. Tu ukończyła Szkołę Podstawową i Studium Medyczne. Pozostaje pod wpływem poezji J. Słowackiego, A. Mickiewicza czy A Asnyka., Pisze od 13 roku życia, w Jej zbiorach jest -400 wierszy. Debiut w 2010 r. Tomikiem poezji: „W cieniu Jarzębiny- Wydaw. Black Unicorn. Następny to: „ Owoce Jarzębiny” Wydaw. Radwan.. Wydane powieści to: „Pomarańczowe ogrody” „To, co mogło się zdarzyć” „Westchnienie Amandy” – Wyd. RADWAN „Epizod na dwa serca” Kobieta z okna”, „Dzień, który nie miał jutra Warszawska Firma Wydawnicza sc J. Majedcki i J. Wernik oraz „Zapomnę imię twoje” „Dotykając Nieba” Wydawnictwo „ASTRUM” z Wrocławia. Autorka tekstu do piosenki, zespołu „Wilczyca” są to połączone dwa wiersze „Wilk wilkowi i „W galopie” muzykę skomponował Tomasz Derach. Autorka w swoich powieściach i wierszach, przeprowadza Czytelnika, po świecie, zmagań wyrzeczeń, prawd, miłości, zdrad, śmierci w taki sposób, by ten zagłębiając się w kolejne strony, odczuwał nie tylko wzruszenie, sympatię, do bohaterów, ale budzi w Czytelniku jeden, z największy z darów, jaki sądzi, że posiada człowiek, empatię. Marta Grzebuła, sama mówi: „ Sercem do serc, piszę” i to jest chyba najlepsze, podsumowanie, Jej twórczości.
Zrecenzowane:
1. Dzień, który nie miał jutra
2. Oszukana
____________

Iza Skabek

Urodziłam się i wychowałam w Myszkowie. Tutaj mieszkam, pracuję i wychowuję dzieci. Jestem doktorem literaturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i polonistką w myszkowskim LO.

Pierwszą książeczkę napisałam w dzieciństwie dla mojego młodszego brata Grzesia. Potem, już na studiach zaczęłam tworzyć zagdki i gry słowne dla najmłodszych, które ukazały się nakładem wydawnictwa Adamigo. Staram się, aby  moje wiersze i opowiadania pokazywały świat jakim widzą go dzieci. Witem, że to bardzo trudne, ale moje córki - Gaba i Mania  - pomagają mi codziennie znajdować inspiracje i nie pozwalają zapomnieć, że nasza "dorosła" rzeczywistość w oczach małego dziecka jest pełna magii i niezwykłości, a dziecięca wyobraźnia potrafi zmienić najmniejszą błahostkę w poruszającą historię.  Ja te historie zbieram, zapamiętuję, skrzętnie zapisuje i uczę się od nowa być dzieckiem.
Zrecenzowane:
______________________

Ewa Bauer

Prawniczka z wykształcenia, psycholog z zamiłowania.
Choć zawsze mówiła, że pisanie książek pozostawia sobie na emeryturę, postanowiła przyspieszyć ten proces, czego efektem jest jej debiutancka powieść „W nadziei na lepsze jutro”. W 2013 r. wydała drugą powieść "Kruchość jutra" (Szara Godzina). Włada kilkoma językami obcymi, uwielbia podróże w nieznane, ale korzenie zapuściła w Krakowie.

Oprócz powieści wydanej również w formie elektronicznej, autorka publikowała opowiadania w zbiorczych antologiach m.in. "O,choinka czyli jak przetrwać święta" (2011) oraz "31.10 Wioska przeklętych Halloween po polsku II"(2012)"31.10 Księga Cieni Halloween po polsku III" (2013).
Zrecenzowane powieści:
1.W nadziei na lepsze jutro

____________________________

Lucyna Olejniczak


Krakuska zakochana, a jakże, w rodzinnym mieście. Dużo podróżuje, dawniej „za chlebem”, teraz – dzięki przyjaciołom na całym niemal świecie – dla przyjemności. Autorka m.in książek pt.: „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej” i „Jestem blisko”. W lutym 2013 roku nakładem wydawnictwa Czarno na białym ukazała się jej najnowsza książka „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”.

Zrecenzowane powieści:
Jestem blisko


_______________________

Joanna Marat

 Jestem warszawianką, tu się urodziłam i dorastałam. Obecnie mieszkam i pracuję w  Gdańsku. Moja przygoda z pisaniem zaczęła się parę lat temu, kiedy w konkursie portalu literackiego Fabrica Librorum wyróżniono moje opowiadanie pt. „Koljaczkowa”. Myślę o napisaniu dalszego ciągu tej historii. Marzy mi się rodzinna saga rozgrywająca się w powojennym Gdańsku.

Zrecenzowane powieści:
Grzechy Joanny


_______________________

Anna Klejzerowicz


Pisarka, publicystka, fotograf. Gdańszczanka. Autorka dwóch zbiorów opowiadań z cyklu: Złodziej dusz. Opowieści niesamowite  oraz powieści kryminalnych:  Sąd Ostateczny, Ostatnią kartą jest Śmierć, Cień gejszy, Czarownica, a także licznych tekstów prasowych – zarówno beletrystycznych, jak i publicystycznych. Przez wiele lat współpracowała także z teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie jako fotograf i redaktor publikacji teatralnych.  
Recenzje powieści: 
1. Cień gejszy
2. Czarownica
______________________

Anna Rybkowska urodzona w ubiegłym stuleciu poznanianka, posiadaczka licznej rodziny i dwóch kotek o pokrętnych charakterach. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Debiutowała po maturze nowelką "Dziad i Baba", która zdobyła wyróżnienie w konkursie miejscowej gazety. W 2009 ukazała się jej pierwsza powieść "Nell". Uwielbia słuchać muzyki, czytać nieswoje książki i jest prawdziwą fejsbukową maniaczką. 

Zrecenzowane powieści: 
Odszedł ode mnie
______________________

Magdalena Witkiewicz

 O sobie: Magdalena Witkiewicz – to ja! – Matka Polka Biznesmenka. Gdańszczanka z urodzenia i zamiłowania. Prowadzę firmę marketingową Efekt Motyla, wychowuję dwoje dzieci (czteroletnią Liliankę i dwuletniego Mateusza), a w międzyczasie (mimo iż tego międzyczasu jest bardzo niewiele) sieję cukinię, dynię i inne pomidory oraz piszę książki. Napisałam ich już cztery. I jeszcze kawałek piątej, i szóstej… Oraz kawałek dla dzieci. I trzy wierszyki… Pełno opowiadań o miłości. Chciałabym, by doba była bardziej rozciągliwa, wtedy byłby czas również na inne rzeczy…
Jestem analitykiem marketingowym z wykształcenia, pisarką z zamiłowania.
"Milaczek" oraz „Panny Roztropne” poprawiły humor wielu czytelniczkom. Jest jeszcze "Cofnąć czas" oraz "Ballada o ciotce Matyldzie".

Podobno moje książki  poprawiają nastrój. Podobno są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni. Moje książki zawsze kończą się dobrze. Niezależnie jakie przeciwności losu napotykają bohaterów na swojej drodze – zawsze potem żyją „długo i szczęśliwie”.

Zrecenzowane powieści:
1. Ballada o ciotce Matyldzie
2. Opowieść niewiernej
3Szkoła żon
4, Zamek z piasku

_______________________

Kasia Bulicz-Kasprzak


 Prowadzę zwyczajne życie. Zimny psi nos dotyka mojej stopy. Jest siódma. Zastanawiam się, co będę dzisiaj robić. Może zostanę królową i zagram w krokieta, dopóki las Birnam nie podejdzie pod zamek. A może pobiegnę Piątą Aleją w stronę niebieskiego księżyca. Odwiedzę zielone wzgórze, na którym pasą się owce. Zaraz, to nie owce, to króliki. Muszę się śpieszyć, bo czas odebrać syna ze szkoły, a tu jeszcze tyle historii do przeżycia. Są w książkach, filmach, śmiechu dziecka, rozmowach i mruczeniu kota. Kolekcjonuję historie. Piszę książki, żeby zwyczajne życie innych było równie fascynujące jak moje.

Zrecenzowane powieści:
1. Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna
2. Nalewka zapomnienia, czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek
3. Meandry miłości
_______________________

Magdalena Kordel


 Urodzona w 1978 r. Autorka 48 tygodni i bestselerowych powieści Uroczysko i Sezon na cuda. W pisarstwie odnalazła swoje powołanie i sposób na życie. Uwielbia podróżować i czytać. Fascynuje ją kuchnia włoska i wszystko co jest związane z tym krajem. Być może dlatego, że tak jak Włosi dużo mówi i lubi się śmiać – skrycie podejrzewa, że w poprzednim życiu musiała być Włoszką. Na równi z Italią kocha Dolny Śląsk i dlatego akcje swoich powieści osadziła w dolnośląskim miasteczku – Malowniczym, łączącym cechy wielu odwiedzanych przez nią corocznie miasteczek. Prywatnie to szczęśliwa żona, mama dwójki dzieci – Zuzy i Tymka. Kocha zwierzęta przyrodę, a przede wszystkim góry, które po ojcu (pochodził z Beskidu Niskiego) ma we krwi. 
Zrecenzowane powieści:
1. Uroczysko
2. Sezon na cuda
3. Okno z widokiem
4. Wino z Malwiną

_______________________________

Agnieszka Lingas-Łoniewska


 (ps. Agnes_scorpio), rocznik 1972, mieszka we Wrocławiu i pracuje w firmie finansowej. Z wykształcenia jest polonistką i niedawno postanowiła zrealizować swoje pisarskie zapędy.
Jest fanką twórczości Stephena Kinga, Jamesa Pattersona i Roberta Craisa. W Internecie zdobyła grono fanów, teraz chce podzielić się swoją twórczością z większą grupą odbiorców.

Zrecenzowane powieści:
1. Zakład o miłość
2. Szósty
3. W zapomnieniu
_________________________

Maria Ulatowska

 Czytała od zawsze. To, że napisze książkę, wiedziała również od bardzo dawna. Na co dzień specjalistka od prawa dewizowego, dopiero na emeryturze znalazła trochę czasu i zrealizowała swoje marzenie. Mieszka w samym centrum Warszawy, ale najchętniej mieszkałaby gdzieś poza miastem… Na przykład tam, gdzie stoi dworek pośród sosen. Najbardziej bowiem kocha las, swoją rodzinę i psy. Może w trochę innej kolejności...

__________________

Hanna Cygler

Właściwie: Anna Kanthak. Jest absolwentką gdyńskiego III Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w gdańskim oddziale Polskiej Agencji Informacyjnej i na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 zajmuje się zawodowo tłumaczeniami z języka szwedzkiego i angielskiego. Prowadzi własne biuro tłumaczeń. Jest członkiem założycielem Bałtyckiego Stowarzyszenia Tłumaczy.
Nad pierwszą powieścią, Tryb warunkowy, rozpoczęła pracę w 1985 r.. Ostatecznie ukończyła ją w 1997 r.. Pierwszą książką, która ukazała się w 2003 nakładem Wydawnictwa Cztery Strony Świata, była powieść 3 razy R. W latach 2004-05 opublikowała w Wydawnictwie Kurpisz kilka powieści w serii „Nie tylko o Miłości”, w tym tryptyk: Tryb warunkowy, Deklinacja męska/żeńska i Przyszły niedokonany oraz dwuksiąg: Głowa anioła i Dwie głowy anioła. W 2006 przełożyła na język polski powieść Joanny Czechowskiej The Black Madonna of Derby (tytuł polski: Goodbye Polsko). Od 2007 publikuje w Wydawnictwie Felberg.
Mieszka w Gdańsku z synem Jasiem i mężem Andrzejem (od 1994 honorowy konsul Wielkiej Brytanii w Gdańsku).
Zrecenzowane powieści:
1. Bratnie dusze
2. W cudzym domu
3. Grecka mozaika

_________________________

Joanna Opiat-Bojarska


Poczęta, urodzona i mieszkająca w Poznaniu, absolwentka poznańskiej Akademii Ekonomicznej. Prowadzi firmę działającą na rynku nieruchomości. Książki zaczęła pisać przez przypadek. Zadebiutowała szczerą i inteligentną powieścią obyczajową "Kto wyłączy mój mózg?", która ujrzała księgarniane światło dzienne w październiku 2011 roku. To miała być jedyna książka, którą popełniła. Niestety wpadła w uzależnienie. Od pisania, oczywiście.
Jako, że swoją przygodę z pisaniem rozpoczynała na www.gbsczyja.blog.onet.pl druga jej powieść musiała poruszać tematykę związaną z blogami. "Blogostan", który w bardzo przystępny sposób dotyka sedna problemu uzależnienia od blogów wydany został w maju 2012 roku. „Klub Wrednych Matek” to kolejna powieść autorki. O czym? O tym, jak odnaleźć się w roli matki… i nie zwariować.

Prywatnie – żona, matka i szczęśliwa właścicielka różowego laptopa, w którego stuka, w każdej wolnej chwili. To tylko potwierdza uzależnienie.

Zrecenzowane:

Obserwuj w Google+

Najchętniej zaglądacie :)